Messer Hegesztési Innovációs Fórum

Messer Hegesztési Innovációs Fórum

Újdonságok és fejlesztések a hegesztés, vágás, additív gyártás, lézertechnológiák területéről. | Hotel Aquaworld, 2024. november 26. - TELTHÁZ

A FÉMMEGMUNKÁLÁS ÚJ DIMENZIÓI

A szakma legrangosabb konferenciái közé sorolt Messer Hegesztési és Lézertechnológiai Innovációs Fórum 2024. november 26-án kerül megrendezésre a Hotel Aquaworld-ben, melyre november 15-ig regisztrálhatnak az iparban és műszaki felsőoktatásban dolgozó műszaki szakemberek és oktatók. 

FÓKUSZBAN: HIDROGÉNES VÁGÁS, LÉZERHEGESZTÉS, IPAR 4.0

Idei konferenciánk egyik kiemelt témája a hidrogénes vágás, szakértőnk bemutatja a Messer forradalmi technológiáját, majd a műszaki tudományos és ipari szféra neves képviselőivel vitatja meg a hidrogénes vágás terén szerzett gyakorlati tapasztalatokat. Másik nagy témakörünkben a lézertechnológiák újdonságait tárgyaljuk, fókuszban a lézerhegesztéssel. A TÜV részéről pedig a hegesztést-vágást érintő szabályozási aktualitásokról kaphatnak első kézből információkat a résztvevők. Sikersztoriként egy magas automatizáltságú fémmegmunkáló üzem megvalósítására hozunk gyakorlati példát ipar 4.0 környezetben. 

KÍSÉRŐ PROGRAM: SZAKMAI KIÁLLÍTÁS ÉS NETWORKING

Remek alkalom a szakmai tapasztalatcserére és a szakmai kapcsolatok építésére, találkozhat a hegesztés és vágás elismert szakértőivel. Évről-évre több mint 200 gyakorló műszaki szakember vesz részt az innovációs fórumon.

Kiállítóink (a lista még egyeztetés alatt): Messer, Messer Cutting Systems, TRUMPF, REHM Hegesztéstechnika, CROWN/CLOOS, Vector Steel, TÜV Thüringen Hungary, Rabacsa 247Jobshop, Varinex Industrial 3D printing, Freedee, Bay Zoltán Kutatóintézet, KL-SYSTEM Környezet-és Légtechnikai Kft., Soyer, Optimum Hungária

RENDEZVÉNYINFORMÁCIÓK

Időpont: 2024. november 26. (kedd), 9.30-15.00
Helyszín: Hotel Aquaworld, 1044 Budapest, Íves út 16. – Amazonas terem I. emelet 

JELENTKEZÉS

A rendezvényen való részvétel térítésmentes, de visszaigazolt regisztrációhoz kötött. A program végén ajándéksorsolással és svédasztalos büféebéddel várjuk partnereinket. Amennyiben munkatársai is érdeklődnek a rendezvény iránt, kérjük továbbítsa részükre is a meghívót. 

Jelentkezési határidő: 2024. november 15.

A regisztráció lezárult. Köszönjük a jelentkezését!

Innovációs Fórum 2024 program

PROGRAM

9.15–10.00 Regisztráció

1. szekció 10.00–11.40

HyCut: hidrogénes vágás – Zöld forradalom a vágástechnikában
Előadó: Halász Gábor, hegesztő szakmérnök, Messer Hungarogáz Kft.

Hidrogénes vágás gyakorlati tapasztalatai valós üzemi környezetben – tények, adatok, best pratice-ek – kerekasztal beszélgetés 
Résztvevők: Halász Gábor (Messer Hungarogáz Kft.), Törköly Tamás (műszaki igazgató, MVM OVIT Zrt. Göd) és Kuti János (tanszéki mérnök, Óbudai Egyetem) 

Optimális gázválasztás lézerhegesztéshez: argon, nitrogén vagy formálógáz? – Varbai Balázs (BME Anyagtudomány és Technológia Tanszék) és Ujvári József (hegesztő szakmérnök, Messer Hungarogáz Kft.)

A hegesztést-vágást érintő szabályozási aktualitások
Előadó: Wiegand Krisztina, ügyvezető, TÜV Thüringen Hungary Kft.

11.40–12.30 Kávészünet, Szakmai kiállítás

2. szekció 12.30 – 14.00

Új lézerek, új technológiák: Milyen lehetőségeket nyitnak az új lézerek az anyagmegmunkálásban   
Előadó: Dr. Buza Gábor, Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.

A Rabacsa 4 világa és a magas automatizáltságú 247Jobshop fémmegmunkáló üzem ipar 4.0 környezetben - Előadó: Racker Balázs, ügyvezető, Rabacsa Metalltechnik

Váll-Ker sikertörténet: A tűz ereje az otthon melege – Lemeztől a csúcsminőségű kandallókig  
Előadó: Szabó Balázs, ügyvezető, Váll-Ker Kft.

Újdonságok és fejlesztések a hegesztés, vágás és additív gyártás területén nemzetközi szakvásárok tekintetében (Euroblech, Formnext)  
Előadó: Halász Gábor, hegesztő szakmérnök, Messer Hungarogáz Kft.

14.00 – 15.00 Svédasztalos büféebéd

További információ

E-mail: marketing@messer.hu; Halász Gábor (+36 70 335 1157), Lovas Kriszta (+36 1 435 1121).

Előadóink és témáink

ELŐADÓINK ÉS TÉMÁINK:

Előadóink és témáink:

HyCut: hidrogénes vágás – Zöld forradalom a vágástechnikában

Halász Gábor, hegesztő szakmérnök, Messer Hungarogáz Kft.

Az előadásban szó lesz a hidrogén újrafelfedezéséről, a dekarbonizáció lehetőségeiről az autogéntechnikában. Összehasonlításra kerülnek a különböző égőgázok tulajdonságai, a velük végzett vágások kapcsán a CO2, NOX, valamint a füstrészecskék emissziós értékei, valamint a keménységértékek, illetve a diffúzióképes hidrogén mennyiségének alakulása. Az előadás kitér a vágási költségekre is, illetve a hidrogén autogéntechnikai alkalmazásaiból mutat be néhány érdekes példát.

Hidrogénes vágás gyakorlati tapasztalatai valós üzemi környezetben – tények, adatok, best pratice-ek – kerekasztal beszélgetés 

Halász Gábor (Messer Hungarogáz Kft.), Törköly Tamás (műszaki igazgató, MVM OVIT Zrt. Göd) és Kuti János (tanszéki mérnök, Óbudai Egyetem) 

A résztvevők a hidrogénes vágással kapcsolatos saját gyakorlati tapasztalataikat osztják meg. A hidrogénnel történő vágások esetében bemutatásra kerülnek a különböző paraméterek hatásai a vágott felület minőségére, illetve a felszíni réteg felkeményedésére vonatkozóan. Konkrét lemezvastagságok esetében összehasonlításra kerülnek a vágási költségek. A beszélgetés foglalkozik a hidrogén alkalmazásának technikai lehetőségeivel is, amivel kiaknázhatók a benne rejlő előnyök a CO2 kibocsátás csökkentését, illetve az egészségesebb környezet fenntartását illetően.

Optimális gázválasztás lézerhegesztéshez: argon, nitrogén vagy formálógáz?

Varbai Balázs (BME Anyagtudomány és Technológia Tanszék) és Ujvári József (hegesztő szakmérnök, Messer Hungarogáz Kft.)

Nemcsak hazai, de nemzetközi viszonylatban is napjaink aktuális témája a kézi lézerhegesztésnél alkalmazandó védőgázok. Az utóbbi időben ömlenek be a kézi lézerhegesztő gépek az országba és szinte kivétel nélkül minden gyártó, illetve forgalmazó a nitrogént ajánlja védőgázként a különböző anyagok, anyagkombinációk esetében. Ebben a blokkban két előadásban foglalkozunk a témával; az elsőben saját tapasztalatainkat osztjuk meg a különböző argon alapú védőgázok, hélium, CO2, nitrogén hatását illetően kézi lézerhegesztésnél. Bemutatásra kerülnek a különböző védőgázok alkalmazásánál szerzett tapasztalatok, a porozitásokra, a beolvadásokra, illetve az esztétikára gyakorolt hatás. A második előadásban arra keressük a választ, hogy milyen hatást gyakorol a nitrogén az anyagszerkezetre, a mechanikai tulajdonságokra a különböző anyagok (szerkezeti acél, rozsdamentes acél, horganyzott, alumínium) lézeres hegesztésénél.

A hegesztést-vágást érintő szabályozási aktualitások

Wiegand Krisztina, ügyvezető, TÜV Thüringen Hungary Kft.

Hogyan alakulnak a jelenleg érvényben lévő, hegesztést-vágást szabályozó előírások, jogszabályok az Európai Unióban? Az 1866-ban alakul TÜV Thüringen nemzetközi vizsgáló, ellenőrző, tanúsító szervezet magyar leányvállalatának ügyvezető igazgatója beszél a hegesztést és vágást, és különösen az újabb technológiákat érintő szabványokról, valamint a várható módosításokról, változásokról.

Új lézerek, új technológiák: Milyen lehetőségeket nyitnak az új lézerek az anyagmegmunkálásban  

Dr. Buza Gábor, Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.

A ’80-as években azt tartották, hogy a „lézer egy új szerszám, ami keresi alkalmazásait”. Először a lézer sugárforrások fényteljesítményének növelése zajlott, később a nyaláb minőségének javítása, majd a hullámhosszúság csökkentése. Az alkalmazások sokféleségét pedig mára már számba venni is nehéz. Azt, hogy milyenek lesznek a közel- vagy a távolabbi jövő eszközei és technológiái sok tényező befolyásolja, ezek közül a fizikai ismeretek, amikre biztonsággal támaszkodhatunk.

A Rabacsa 4 világa és a magas automatizáltságú 247Jobshop fémmegmunkáló üzem ipar 4.0 környezetben

Racker Balázs, ügyvezető, Rabacsa Metalltechnik

A 19.századig visszanyúló Rabacsa Metalltechnik a régi kovácsmesterségbeli tudást ötvözi a legmodernebb technológiákkal; az építőipar számára készítenek egyedi kovácsoltvas, rozsdamentes acél, alumínium, Corten acél, valamint acélszerkezeteket. Szentgotthárdi intelligens üzemükben a saját fejlesztésű DMWSOFT szoftverüknek köszönhetően és az Ipar 4.0 technológiák révén a legújabb automatizálási rendszerek segítségével, teljesen ellenőrzött környezetben zajlik a termelés, amelynek köszönhetően a hét minden napján és a nap 24 órájában elérhető a méretre vágott lemezek, csövek és komplex alkatrészek okosgyártása.

Váll-Ker sikertörténet: A tűz ereje az otthon melege – Lemeztől a csúcsminőségű kandallókig  

Szabó Balázs, ügyvezető, Váll-Ker Kft.

A Váll-Ker Kft., amely Magyarországon az egyik legnagyobb kandallógyártó, 1992 óta működik, és azóta számos technológiai újítással bővítette kínálatát. A cég története a gyártási kapacitás és termelési volumen folyamatos növelésével jellemezhető, beleértve a fatüzelésű, pellet tüzelésű és hibrid rendszereket is. Az iparági kihívások, mint például az egyre szigorodó emissziós előírások, innovatív megoldásokat igényeltek, mint az elektronikus levegőszabályzás és katalizátor használat. A gyártási folyamatok automatizálása és a minőségbiztosítás területén szintén jelentős előrelépéseket tettek, így a cég képes a vevői igények maximális kielégítésére. A termékek fejlesztése a koncepciótól a gyártás bevezetéséig teljeskörűen az európai tüzeléstechnikai szabványoknak eleget téve, a legkorszerűbb technológiai háttér alkalmazásával történik.

Újdonságok és fejlesztések a hegesztés, vágás és additív gyártás területén nemzetközi szakvásárok tekintetében (Euroblech, Formnext)  

Halász Gábor, hegesztő szakmérnök, Messer Hungarogáz Kft.

Az EUROBLECH 2024, valamint a FORMNEXT 2024 szakvásárok újdonságai, érdekességei kerülnek bemutatásra. Többek között szó lesz a termikus vágások, ívhegesztés, automatizálás újdonságairól. Bemutatásra kerülnek a kézi lézeres alkalmazások (hegesztés, vágás, tisztítás) legújabb fejlesztései és a biztonságtechnikai kihívásokra adott válaszok. A továbbiakban egy válogatáscsokrot láthatnak a résztvevők, amely felöleli a fém additív gyártás érdekességeit az alapanyagoktól a különleges termékeken át az additív technológiák újdonságain keresztül egészen a nagy térfogatú termékek sorozatgyártására alkalmas gyártórendszerekig.